Alfréd

S Alfrédem můžete vytvářet nákupní seznamy a sdílet je v rámci celé Vaší rodiny. Alfréd Vám také díky automatickému systému pomůže hlídat datum spotřeby potravin, které máte v lednici či ve spíži. Nabídne Vám báječné recepty, možnost posílání zpráv, poznámkový blok, abyste už nikdy na nic nezapomněl/a, a mnoho dalších zajímavých věcí, které Vám pomůžou s vedením domácnosti.

Jak začít?

Nákupní seznamy

Jako první navštivte sekci Nákupní seznamy a vytvořte si svůj první nákupní seznam – je to jednoduché! Po jeho uložení začněte přidávat suroviny, které Vám chybí. Ty najdete pod jednotlivými kategoriemi, jež najdete v Menu pod tlačítkem Přidat. Nechcete-li procházet kategorie, použijte snadné vyhledávání s našeptávačem. Pokud ani tak nenaleznete předmět, který chcete zadat do svého nákupního seznamu, jednoduše si jej vytvoříte v domácích zásobách pomocí tlačítka „+“ v pravém horním rohu. Až budete nakupovat, můžete jednotlivé položky, které už vložíte do nákupního vozíku, jednoduše odškrtnout jako vyřízené a tak budete mít stále přehledný seznam pro další nakupování.

Sdílejte nákupní seznamy

Funkci Sdílení najdete v Menu v záložkách Nákupní seznamy a Poznámky. Seznamy a poznámky tak můžete libovolně sdílet s rodinou a přáteli, jejichž kontaktní údaje máte uložené v Kontaktech aplikace. Uvidíte, jak Vám Sdílení ušetří práci – můžete totiž okamžitě jednoduše poslat nákupní seznam tomu, kdo právě nakupuje nebo se na nákupy chystá

Domácí zásoby

Každá položka z uzavřeného nákupního seznamu se může automaticky přidat do sekce Domácí zásoby. Alfréd Vám tak povede přehled veškerých surovin, které máte v lednici či ve spíži. Můžete zde pohodlně a jednoduše spravovat obsah domácích zásob a nastavovat datum expirace jednotlivých potravin. Alfréd Vás pak upozorní, že některá ze surovin se již blíží k datu trvanlivosti! Přidávání kontaktů a „párování“ aplikace v rámci rodiny V sekci Kontakty přidáváte kontaktní údaje své rodiny a přátel, s nimiž chcete sdílet Nákupní seznamy či Poznámky. Bude Vám stačit pouze jejich e-mailová adresa nebo kontaktní heslo (unikátní kód).

E-mailová adresa

Po přidání e-mailové adresy člena rodiny či kamaráda se mu do jeho aplikace Alfréd odešle žádost o přátelství. V případě, že ji schválí, se Vám objeví nový kontakt v seznamu. Pokud by Váš kamarád neměl nainstalovanou aplikaci Alfréd a Vy byste mu přesto e-mail s žádostí o přátelství odeslal/a, tak mu přijde na jeho e-mail informační text o aplikaci Alfréd s odkazem, na kterém si ji může stáhnout pro svůj mobilní telefon.

Unikátní kód

Nainstalováním aplikace Alfréd získá každý uživatel unikátní kód, který může použít k přidání nového kontaktu. Postup je tady opačný, než je tomu v případě přidání e-mailové adresy. Abyste si přidali nový kontakt, tak potřebujete nejprve znát unikátní kód Vašeho člena rodiny či kamaráda. Jakmile ho od svého kontaktu získáte, tak ho napíšete do formuláře pro přidání nového kontaktu a kontakt se Vám automaticky přidá do seznamu. S kontakty, které máte přidané v seznamu, můžete následně sdílet Nákupní seznamy a Poznámky přímo z těchto sekcí.

Poznámky

Díky Poznámkám už nikdy na nic nezapomenete! Poznámky, které mají nastavené datum, se navíc zobrazí také v kalendáři (Důležitá data), a tak máte dokonalý přehled o všech důležitých věcech. Jakmile zadaný úkol splníte, danou poznámku jednoduše odškrtnete a ta se automaticky uzavře.

Zprávy

Zprávy jsou nedílnou součástí aplikace Alfréd. V sekci se ukládají jak přijaté zprávy, tak i odeslané. Přečtené zprávy jsou pro lepší přehled šedivé. Zprávy odesíláte lidem z Vašeho Kontaktního seznamu. Komunikujte zdarma se členy Vaší domácnosti!

Recepty

Alfréd Vám také nabízí jedinečnou sbírku zajímavých receptů. Recepty můžete nejen hodnotit, ale také mezi nimi vybírat ty nejoblíbenější a ty si tak přidávat do svého seznamu Oblíbené. Každý recept je hodnocen zvlášť. Pokud si jej oblíbíte, objeví se u něj ikonka srdce. U každého receptu kromě seznamu ingrediencí a postupu najdete i přibližnou dobu potřebnou k jeho přípravě. V případě, že Vám některé suroviny schází v domácích zásobách, budou v detailu receptu zvýrazněny červenou barvou. Suroviny, které Vám chybí, můžete jednoduše přidat do Nákupního seznamu speciálním tlačítkem v detailu receptu. Jak pohodlné, že?!

Věrnostní karty

Díky Alfrédovi už nikdy nebudete muset hledat věrností karty po taškách a peněženkách. V této sekci si své věrnostní karty můžete nafotit či stáhnout z galerie a přidat je do jednotlivých kategorií. U pokladny pak stačí přejít z uzavřeného nákupního seznamu do věrnostních karet, u čtečky čárových použít odpovídající obrázek a je to! Alfréd Vám pro začátek nabízí šest největších nákupních řetězců v ČR, pod které si věrnostní karty můžete uložit. Vy si ale také můžete přidat další v záložce Ostatní karty – je to jen na Vás.

Důležitá data

Tato sekce funguje jako kalendář - zobrazují se zde dny v měsíci, mezi kterými můžete listovat. K jednotlivým dnům se vážou Poznámky, ve kterých uvedete datum a které se sem pak automaticky propisují.

Nastavení

Nastavení obsahuje hned několik položek, díky kterým si můžete naší aplikaci přizpůsobit podle sebe. První z nich je aktivace lednice. Pokud nechcete aktivovat domácí spíž, tak ji tady můžete vypnout. Všechny nakoupené suroviny se nebudou ukládat do domácí spíže (doporučujeme tuto možnost nechat zapnutou). Další položkou nastavení je „Hlídaní data spotřeby“. Pokud nechcete dostávat systémové zprávy o tom, které suroviny se blíží k datu expirace, tak funkci můžete vypnout právě tady. Třetí položkou je možnost nastavení řazení veškerých seznamů dle kategorií. Suroviny se tak v seznamech nebudou řadit dle data přidání, ale dle kategorie. Vyhledávání tak bude mnohem příjemnější. Poslední možnosti je změna hesla.

Přihlášení
Přihlásit:
Nová registrace Zapomněli jste heslo?  Klikněte zde Zavřít